Participació

08.02.21
PEAE Garraf · L'economia de la Salut

Amb la participació de Dra. Lluïsa Calvet; Dr. Josep Maria Benet; Dra. Mònica Torremorell i Dra. Elena Camell, tots membres del Col·legi de Metges de Barcelona · Delegació al Garraf.

Transcripció

29.01.21
Canal Blau TV · Debat a Bat
PECT “Envelliment actiu i saludable i dependència” .

La R+D com a estratègia econòmica vinculada a la dependència i a la cura
Amb la participació de Montserrat Falguera, directora de la Fundació Redós de Sant Josep i Sant Pere (Sant Pere de Ribes); Antoni Reverter, vicepresident de la Fundació Ave Maria (Sitges);  i Andreu Català, director del Centre d’Estudis Tecnològics per a l’Atenció a la Dependència i la Vida Autònoma (UPC)

Podcast

Transcripció

26.01.21
"La planificació estratègica del Garraf"
Obert als lectors de L’Eco de Sitges i L’Eco de Ribes

18.01.21
Canal Blau FM
El tema del dia: La Formació Professional a la comarca del Garraf

La Formació Professional a la comarca del Garraf
Amb la participació de Samuel Valls, de l’Institut Joan R. Benaprès, de Sitges; Joan Torrents, de l’Institut Alexandre Galí, de Sant Pere de Ribes; Llorenç Guari, de l’Institut Lluch i Rafecas, de Vilanova i la Geltrú i Isidre Also, de l’Agència de Desenvolupament NODE Garraf

Podcast

Transcripció

16.12.20
Espai PEAE Garraf · Ràdio Cubelles

La pagesia i el sector vitivinícola
Amb la participació de Fina Fuster, de NODE Garraf, i Luca Lavelli, de La Piotxa

Podcast

Transcripció

14.12.20
PEAE Garraf · Sessió participativa · Empresariat de Cubelles

Amb la participació de Lorenzo Montilla, PVC 2000

Transcripció

14.12.20
Ràdio · NODE Garraf a Canal Blau

Infraestructures a la comarca del Garraf
Amb les intervencions de Gerard Llobet, del Consell Comarcal del Garraf, i Xavier Serra, de l’Ajuntament de Vilanova i la Geltrú.

Podcast

Transcripció

11.12.20
Espai PEAE Garraf · Canal Blau FM

El paper i el parer de les assessories d’empresa a la comarca del Garraf
Amb les intervencions de Ana Tanco, de Solfico, i Felipe Laborda, de GAG Vilanova.

Podcast

Transcripció

10.12.20
Focus Grup • Ecosostenibilitat

Amb la participació de Gemma Roset, Ajuntament de Vilanova; Juanjo Iraegui, ENT (Serveis de suport a la Gestió); Jaume Aliaga, SOM energia; i Toni Mansilla, Anthesis Lavola

Transcripció

02.12.20
Espai NODE Garraf · Ràdio Cubelles

Al voltant dels festivals de la comarca del Garraf, que formen part d’una estratègia d’economia taronja, en el marc del Pla Estratègic d’Activitat Econòmica del Garraf
Per part de NODE Garraf i Garraf Sona, Jonatan Aleman
Per part de l’Ajuntament de Cubelles, Imma Laborda

Transcripció

01.12.20
PEAE Garraf · Grup de periodistes del Garraf

Amb la participació de Jordi Martí, Gemma Sánchez, Mercè Grau i Jordi Lleó i per par de NODE Garraf, Isidre Also i Yolanda Vallès.

Transcripció

30.11.20
Sessió participativa · Gremi d'Hostaleria de Vilanova

Amb la participació de Felipe Alayeto, RedBar;  Xavier Boronat, Caserco i Sandra Perea, Gremi d’Hostaleria de Sitges. Per part de NODE Garraf, Isidre Also, Mireia Valín i Irina Miranda.

Transcripció

26.11.20
PEAE Garraf · Focus grup · Polígons

Amb la participació de Santi Esclasans, PROARC Immobiliària; Ramon Otal, promotor immobiliari; Josep Lluís Roca, Roca Gómez SL; Àngels Torres, Ajuntament de Sitges; Conxi Martínez, Ajuntament de Vilanova; Montse Garcia, Ajuntament de Vilanova; Yolanda Daudén, Ajuntament de Sant Pere de Ribes; Judith Serra, Consell Comarcal del Garraf; Isidre Also, NODE Garraf; i Judit Garrido, NODE Garraf

Transcripció

26.11.20
Sessió participativa · AICAT Garraf

Amb la participació de Pau Pascual, Finques Pascual; Vinyet Chaumont, Hill Carbonell; Raúl Santos, GSM; Lourdes Andrés, AICAT Garraf i Pedro Bricio, PONTO Grup Immobiliari; i per part de NODE, Isidre Also i Mireia Valin

Transcripció

25.11.20
Sessió participativa · Gremi d'Hostaleria de Sitges

Amb la participació de Zuleima Capo, Club de Tast i La Oca; Josep Daranas, Blau Sitges Apartaments; Joan Ibáñez · Tresorer, Gremi d’Hostaleria de Sitges; Azucena Villada, Càmping Sitges; José Luis Capo, Maricel; Alberto Casanova, La Fragata; Valentí Mongay,  La Salseta; Tomás González, Club Golf Terramar; Oskar Stöber, President · Gremi d’Hostaleria de Sitges; Frederic Domínguez, Secretari · Gremi d’Hostaleria de Sitges; Alejandro Eguía, Gremi d’Hostaleria de Sitges; Samuel Valls, Escola d’Hostaleria de Sitges; Xavier Cuyàs, Port d’Aiguadolç  Judith Serra, Consell Comarcal del Garraf. I per part de NODE: Isidre Also, Mireia Valín iJonatan Aleman.

Transcripció

23.11.20
Focus grup · Sector primari

El port de Vilanova, els seus actius i potencials.
Amb la participació de Carme Dastis, Ajuntament de Vilanova; Fausto Navales, Pescador · Confraria de Pescadors de Vilanova i la Geltrú; Eduard Escolar, Pescador · Confraria de Pescadors de Vilanova i la Geltrú; Lluís Peña, Pescador · Confraria de Pescadors de Vilanova i la Geltrú; Luca Lavelli,  Pagès · La Piotxa SCCL de Cubelles; Montse Marcer, Pagesa · Sínia Pujadas de Vilanova i la Geltrú i Josep Alsina, Pagès de Vilanova i la Geltrú

Transcripció

20.11.20
Canal Blau TV · Debat a Bat

El port de Vilanova, els seus actius i potencials.
Amb la intervenció de Rubén Hernández, director de Vilanova Grand Marina; Jaume Ballbé, president del Club Nàutic Vilanova, i Jaume Carnicer, patró major de la Confraria de Pescadors de Vilanova.

Veure el programa

Transcripció

20.11.20
Focus grup · Turisme

Amb la participació de Rainer Brusis, Soci Director de INNOVA Management; Francesc Vila, Gerència de Serveis de Turisme de la Diputació de Barcelona; Oskar Stöber, President del Gremi d’Hostaleria de Sitges; Joan Manuel Gallego, Gerent de l’Estació Nàutica de Vilanova i la Geltrú; Sira Puig, Ajuntament de Sitges; Carlos Alcover, Gremi d’Hostaleria de Vilanova; Judith Serra, Consell Comarcal del Garraf, Carles G. Guinda, Ajuntament de Vilanova i Magreet Van Egmond (Maggy), Consultora i Directora de TMC 

19.11.20
Sessió participativa · CCOO

Amb la participació d’Isabel Gutiérrez, Lourdes Sindreu, José Antonio Vizuete, Juan Jose Rupérez, Christian Jousseaume, Josep Maria Romero, Albert Rodríguez iEdu Jodar, Plàcid Rosalén de CCOO

18.11.20
Sessió participativa · Col·legi d'Aparelladors i Arquitectes Tècnics de Barcelona

Amb la participació de Meritxell Bosch (AltPenedès); Isaac Martínez, Josep Orriols, Miquel Arenas, Rafel Nicolàs (Garraf) i Gerard Redó (Baix Penedès)

18.11.20
Espai PEAE Garraf · Ràdio Cubelles

L’economia taronja, el dinamisme a escena
Amb Pep Callau, comunicador i pallasso, i Robert Monzonis, conseller president de l’àrea de Cultura, Patrimoni, Ocupació i Esports del Consell Comarcal del Garraf

17.11.20
Sessió participativa · Economia de la Dependència

Amb la participació d’Anna Coll, Ajuntament de Sitges; Manel Milà, Fundació “Redós de Sant Josep i Sant Pere”; Carles Bardera, Fundació “Casa d’Empara”; Marta Díaz, Campus UPC; Andreu Català, Campus UPC; Jordi Romero, Neàpolis; Raimon Martínez, Hospital Sant Joan Baptista · Sitges i  Joan Torrents,  Institut Alexandre Galí · Sant Pere de Ribes

16.11.20
Ràdio · NODE Garraf a Canal Blau

Amb la participació de Marc Casanovas, director de la Zona Portuària, de Ports de la Generalitat

13.11.20
Espai PEAE Garraf · Canal Blau FM · Connectivitat · Fibra òptica

Amb la participació de Jordi Bastardas (XTA) i Cèsar Alejandre (Anxanet)

13.11.20
Focus grup · Tècnics de Promoció Econòmica del Garraf

Amb la participació de Noemí Cusiné, Ajuntament de Vilanova i la Geltrú; Maite Pascual, Ajuntament de Sitges; Sílvia Villalta, Ajuntament d’Olivella; Marc Balanza, Ajuntament de Cubelles i
Judit Garrido, NODE Garraf

12.11.20
Sessió de treball | Economia Taronja

Amb la participació de Lluís Garcia Ribes,  dissenyador gràfic; Mireia Rosich, OAL Víctor Balaguer; Pep Callau, professional autònom; Mireia Vázquez, Institut de les Arts de Barcelona (IAB); Santi Roig,  NODE Film Clúster; i Àngels Torres, Ajuntament de Sitges

11.11.20
Sessió de treball | Economia Blava

Amb la participació de Tòfol Tobal, expert en Geografia portuària; Marc Casanovas, Ports de la Generalitat; Joan Manuel Gallego, Estació Nàutica Vilanova; Xavier Martínez, Vilanova Park; Xavi Duran, assessor; Maite Pascual, Ajuntament de Sitges; Esteve Miró, Ajuntament de Sitges; i Guillem Escolà, Ajuntament de Sitges.

10.11.20
Sessió de treball | Mobilitat

Amb la participació de Xavier Oller, arquitecte · HO Partners Arquitectura; Juan Pablo Naya · arquitecte, Regidoria de Mobilitat Sostenible de l’Ajuntament de Vilanova; Beatriz Zaplana, tècnica de Mobilitat, Serveis Viaris de l’Ajuntament de Vilanova; i Josep Vidal, representant de l’Associació de Taxistes de Sant Pere de Ribes

09.11.20
Sessió participativa · Zoom
Gremi de Constructors del Garraf

Amb la participació d’Alfred Contreras, Construccions Contreras 1945 SA; Antoni Mora · Coramar SL; José Antonio Hernán dez, Edificaciones Vilanova S.L; Domingo Hernández , Edificaciones Vilanova S.L; Daniel Gracia, Construcciones Tomás Gracia S.A; Francisco Pastor, Yesos Pastor; i Carles Alentorn, Reformes i Rehabilita. Grup 3 SL.

06.11.20
Canal Blau TV · Debat a Bat

Amb la intervenció de Xavier Jiménez, degà del Col·legi d’Enginyers Tècnics Industrials del Garraf i Alt Penedès; Meritxell Bosch, delegada a l’Alt Penedès-Garraf del Col·legi d’Aparelladors, Arquitectes Tècnics i Enginyers d’Edificació de Barcelona, i Xavier Oller, arquitecte.

06.11.20
PEAE · Sessió participativa · FEM Ribes i UCER

Amb la intervenció de Juan Ramón López (president de UCER), María José Morales (tresorera de UCER), Walter Lacassagne (vocal de UCER), Felisa Sanchez (auxiliar administrativa de UCER), Neus Martínez (Farmàcia del Mercat de Les Roquetes · UCER), Teresa Ramírez (Bar del Mercat · UCER), Encarna Salas (gerència del Mercat Municipal La Sínia), Brigitte Lucas (presidenta FEM Ribes), Ignacio Gadea (New Print · FEM Ribes) i Maggi Olivares (New Print · FEM Ribes)
  

05.11.20
PEAE Garraf · Focus grup · Sector TIC i Connectivitat

Amb la participació de Levi Esteller, Offing Web Solutions; Cèsar Alejandre, ADQA / Anxanet; Jordi Bastardas, XTA; David Vilella, GSMA, i Daniel Lafuente, Incognos

26.10.20
PEAE Garraf · Sessió participativa · FEGP

Per part de la FEGP: Neus Lloveras, presidenta; Rosa Jorba, directora; Joan Alemany, Venca; Josep Torrents, Prysmian; Vinyet Torner, Ignifugacions del Garraf; Francesc Güell, TPC Netgrup; Joanaina Escalas, Hotel César, i Toni Mansilla, Anthesis Group.
Per part del Consell Comarcal del Garraf, Mila Arcarons.
Per part de NODE Garraf, Yolanda Vallés i Judit Garrido
.

23.10.20
Espai PEAE Garraf · Canal Blau FM

Els recursos museístics com a eina de promoció econòmica
Intervencions de Maria Alias, gerent de l’OA Víctor Balaguer, Pilar Garcia, directora del Museu del Ferrocarril de Catalunya, i Mila Arcarons, gerent del Consell Comarcal del Garraf i directora del Centre d’Interpretació del Romanticisme.

21.10.20
Espai PEAE Garraf · Ràdio Cubelles

Les zones residencials
Amb Olga Zumel, directora comercial de Fincas Costa Dorada, i Marc Balanza, cap de Promoció Econòmica de l’Ajuntament de Cubelles.

19.10.20
Canal Blau Ràdio · Espai Pla Estratègic

El replantejament econòmic del Garraf, en el marc del PEAE Garraf
Participants: Francesc Rica (UGT); Albert Rodríguez (CCOO) i Isidre Also (NODE Garraf)

16.10.20
PEAE Garraf · Sessió participativa · CETIVG

Amb Xavier Jiménez, degà del Col·legi d’Enginyers Tècnics Industrials; Marc de Arias, director-gerent de la Companyia d’Aigües de Vilanova i la Geltrú, i Xavier Rico, cap d’Àrea Comercial Barcelona – Repsol.

13.10.20
PEAE Garraf · Sessió participativa · Cambra de Comerç

Amb Marta Bueno, Salvador Duran i Àngel Font.

07.10.20
Espai PEAE a Ràdio Cubelles

Amb Sergi Menargues, responsable de les relacions entre la universitat i l’empresa en el campus de la UPC, i Isidre Also, director de NODE Garraf.

Podcast

06.10.20
Fòrum Hèlix Garraf

Informació dels prolegòmens del PEAE Garraf.

06.10.20
1r debat a Canal Blau TV en relació amb el PEAE Garraf

Sessió de treball · Campus de la UPC

01.10.20
Sessió de treball · Campus de la UPC

Amb Andreu Català, Joaquim Olivé, Ignasi Perat, Juanjo Aliau, Montserrat Mestres i Sergi Menargues.

Transcripció